8919
България
В Ловеч протестът срещу бюджета прерасна в шествиеВ Ловеч протестът срещу бюджет 2026 г. прерасна в шествие, което премина по централните улици. Организирани в социалните мрежи, жители на града, подкрепени от хора от Троян, троянското село Орешак, тетевенското село Български извор и други населени места, се събраха пред сградата на Областната администрация.Те издигнаха плакати с послания „Нямало пари, а чекмеджетата им пълни!“, „Стига сте наказвали работещите хора!“, „Не храни прасето с твоите пари!“ и др. Скандираха „Оставка!“ и пееха „Когато падне Пеевски, не искам аз да съм отдолу, за да не падне върху мен“.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 01 Декември 2025, 21:19 ч.
В Ловеч протестът срещу бюджет 2026 г. прерасна в шествие, което премина по централните улици. Организирани в социалните мрежи, жители на града, подкрепени от хора от Троян, троянското село Орешак, тетевенското село Български извор и други населени места, се събраха пред сградата на Областната администрация. Те издигнаха плакати с послания „Нямало пари, а чекмеджетата им пълни!“, „Стига сте наказвали работещите хора!“, „Не храни прасето с твоите пари!“ и др. Скандираха „Оставка!“ и пееха „Когато падне Пеевски, не искам аз да съм отдолу, за да не падне върху мен“. По думите на областния координатор на политическа партия „Продължаваме промяната“ в Ловеч Искрен Арабаджиев протестът е на всички граждани, които са против бюджета на държавата за 2026 г., против вдигането на данъци и осигуровки, против бизнес средата, която се влошава, натиска към фирмите, против това всеки работещ през януари да взема по-ниска заплата, срещу което да не получава нищо от държавата. Той допълни, че недоволството тук е в солидарност към големия протест в София. Беше организирана и подписка срещу бюджет 2026 г. Тя ще бъде внесена в Народното събрание, обясни Арабаджиев. „Това правителство не може да направи бюджет, който да не повишава данъчните осигуровки. Виждаме, че само мотаят хората, залъгват ги, така че смятам, че трябва да си подадат оставката и да отидем на избори“, заяви пред журналисти областният координатор на „Продължаваме промяната“. След около час на недоволство пред Областната администрация протестиращите тръгнаха на шествие. Те се спряха първо пред местните централи на ДПС и на ГЕРБ, където също скандираха „Оставка!“, „Мутри – вън!“, „Бойко – вън“, „Бойко е позор – оставка и затвор“, „Бойко, Шиши – очаква ви затвор!“ и др. Беше изслушан и химнът на България „Мила Родино“. Протестиращите продължиха по централния булевард „България“, съпровождани от полицаи. След като стигнаха до кръговото кръстовище на Салито, те се отправиха в посока центъра по главната улица „Търговска“. Улици не бяха затваряни, на моменти за кратко движението беше спирано, докато премине колоната. Протестът завърши отново пред сградата на Областната администрация 20-ина минути след предварително обявения му финален час. По данни на организаторите в протеста са се включили около 500 души, според полицията – стотина.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Образувано е досъдебно производство за вандалски прояви в село Връв, съобщиха от полицията във Видин
|
|
|
Полицията в Белоградчик съобщи за образувано бързо производство срещу мъж, шофирал чужд автомобил след употреба на алкохол
|
|
|
Работодатели в Разградско търсят кадри в секторите производство, търговия и услуги
|
|
|
Комисията за защита от дискриминация ще провери маршрутите на хора със зрителни увреждания в столичното метро
|
|
|
Приключи изборният ден в поморийското село Бата, на балотажа са гласували 32-ма души повече в сравнение с първия тур
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Две 17-годишни момчета са пострадали от токов удар в района на железопътната гара в Стара Загора
|
|
|
Образувано е досъдебно производство за вандалски прояви в село Връв, съобщиха от полицията във Видин
|
|
|
Пожарникари в Кюстендилска област са гасили четири пожара
|
|
|
Австрийски гражданин е пострадал при инцидент в археологическия резерват във Велики Преслав
|
|
|
Задържани са двама души при акция на българските и румънските власти срещу мрежа за клониране на карти за горива
|
|
Радиопрограми



Тикер
8919
ЗАПАЗИ
Районното управление във Видин образува досъдебно производство за вандалски прояви в село Връв, община Брегово, съобщиха от Областната дирекция на МВР във Видин.
На 19 юни кметът н ...